Erken ergenlik veya geç ergenlik kısırlık sebebi mi?

Tüm dünya son zamanlarda konudan bahsediyor ve mesele doktorların kongrelerinin gündemlerinde yüksek. Cinsel ilişkiler için koruma olmamasına rağmen, yeni evli çiftlerin neden çocukları var? Son 50 yılda, insan sperm sayısı ve kalitesi yüzde 50 oranında azalmıştır. Seminal hacim 25 azaldı ve sperm kusurları şekli arttı. Kısırlık oranı, ergenlik ve erken menopoza sahip problemler, korunmasız cinsel ilişkilere rağmen, 12 ay içinde bir bebeğe sahip olamayan artan sayıda çifte eklendikten sonra yüzde 24’e yükseldi. Buna ek olarak, infertil olan çiftlerin sayısı son 20 yılda neredeyse iki katına çıkmıştır.

Erken ergenlik veya geç ergenlik kısırlık sebebi mi

Fertijin Kadın Sağlığı ve IVF Merkezi Klinik Yönetmen Jinekoloji Kadın Hastalıkları, Jinekoloji ve IVF Uzmanı OP. Dr Seval Tasdemir, “Farklı testler, doğurganlığı değerlendirmek için. Gerekirse, biyopsi laparoskopisi, histeroskopi ve uterin filmler gibi ek testler alınmalıdır. Bu testlerin ayrıntıları, özellikle baba veya anne için özel olarak tasarlanmalı ve çiftin olduğu belirli bir duruma göre değerlendirilecektir. içinde.

Genetik, yaş ve enfeksiyonlar etkileyebilir.

“Enfeksiyonlar ve gelişim bozuklukları, tümörler ve kistler . Seval Tasdemir, “Aynı zamanda, genetik, yaş, bağışıklık sistemi sorunlarından, aşırı kilo ve yorgunluktan, stres sigara içen, alkol, genel beslenme alışkanlıkları, çalışma ortamları ve özellikleri, psikolojik rahatsızlıkların yanı sıra Önceki ameliyatlar üreme sağlığına zarar verebilir. ”

Erken ergenlik kısırlığa neden olabilir.

IVF Uzmancı OP, “Ebeveynlerin çocukların ergen yıllarına odaklanması, çocukların ergen yıllarında çocuk sahibi olma ihtimalini etkileyebilir” dedi. Dr Seval Tasdemir aileleri uyarır: “Gecikmiş ergenlik, erken ergenlik, saçların aşırı büyümesi, erkek çocuklar için meme büyümesi ve kızlar için erken ve düzensiz adet kanaması gibi rahatsızlıklar, genç kızların kısırlığına ve sonrasında. Bu bakımdan, ailelerin uyanık kalması ve çocuklarını ergen yıl boyunca üreme sağlığında uzmanlarla izlemesi avantajlıdır. Doğurganlığa bakarken, adet döngüsü içindeki adezyonlar, uterus yapışmaları ve intrauterin dokulara verilen hasarlar olduğu düşünülmelidir. daha sonra hamilelik yapışmaları, engeller ve tüpler içindeki yapışmaların kaybına neden olabilir.

Kabakulak enfeksiyonları testisleri olumsuz yönde etkileyebilir.

IVF Özel OP. Dr Seval Tasdemir, erkeklerin ebeveynlerini ekstra temkinli olarak uyardı: “Erkeklerin doğurganlığını değerlendirirken, vücut içinde kalan testis sorunlarına sahip olmak normaldir. Bu sorunu belirleme süreci kolaydır ve bebeğin testisini test etme hakkı Ebeveynler ve daha sonra potansiyel bir konu durumunda zamanın boşa harcamadan hemen önce bir doktoru ziyaret edin. Ancak, testis inflamasyonu daha sonra kısırlığa neden olabilir. Ergenlik dönem testisleri olumsuz yönde etkileyebilir ve hareketlilik, sperm sayımı ve deformasyon etkilenebilir . ”

Kanser hastalarına izin verilir.

IVF Uzmancı OP, “Gebeliğin Gebeliğini Artırmak İçin Donma Yumurta ve Sperm, Verimliliği Korunmada Büyük Bir Yasa Olduğu Düşünceler,” Açıkladı. Dr Seval Tasdemir, “Bu, sadece ülkemizde, ameliyatlardan önce ve kanserle ilgili ilaçlarla tedaviden önce tıbbi bir sertifikanın onayına sahip olduğunuz sürece gerçekleştirilir.”

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *