Retinol nedir? Cilt bakımında Retinol ne işe yarar?

Retinol serum ve kremler, yoğun cilt tedavisi sürecinde önemli faydalar sağlar. Cilt koşulları için öngörülen bir ilaç olarak, en saf haliyle retinol kapsamlı bir kullanım alanına sahiptir. Bu bağlamda, retinolün bir vitamin ve sağlık takviyesi olarak bir farmasötik ürün olarak hayal etmek mümkündür.

Retinol nedir

Destek Tedavilerde A Vitamini Faydaları

Retinol, bir ailenin karaciğerinde depolandığı ve cilde önemli katkılarda bulunabilecek bir ailesinin bir üyesidir. Kollajen üretmeye yardımcı olduğu için, destekleyici dermatoloji ile ilgili uygulamalar için çok çeşitli avantajlar sunar. Akne bağlı cilt problemlerinin azaltılmasında yardımcı olmak, vitamin, aging ile savaşa çözümler üzerinde yoğunlaşır.

1. Retinol Krem ve Cilt Bakımında Faydaları

Krem retinol uyguladığınızda, kollajen üretimi yükselir. Bu, zaman geçtikçe esneklik kaybını fark etmenize yardımcı olacaktır. Çünkü sertlik doğrudan kollajen üretimiyle bağlantılı olduğundan, güçlü bir takviyedir.

  • Cildin kırışıklıklara karşı direnci artmaktadır.
  • Akne ile ilgili lekeleri azaltmaya yardımcı olabilir. Dengesiz tonu dengelemeye yardımcı olabilir.
  • Genel görüntüde geri yüklemeye yardımcı olur.
  • Sık sık, oluşturan ince çizgilerden kurtulmak için serumla birlikte kullanılır.
  • Retinol, ciltte hücre tamir ve yenilemesinde anahtar bir bileşendir.
  • Serbest radikallerin neden olduğu hasarlarla savaşır.

2. Retinol Ne Zaman Kullanılmalı

Retinol Kullananlar Hangi Yaşta Başlıyor?

Genel kural, retinol kullanabileceğiniz yaşın, sertlik ve nem kaybının kaybolduğu zamanlarda seçilebilir. Cildinizdeki genel koşullara bakarak 30 ve 35 yaş arasındaki retinol kremini satın alabilirsiniz. Dermatolojik problemler olduğunda hücre rejenerasyonu bazen etkilenir veya geciktirilir. Retinol’ü yakalamaya başlamanız önerilirse, bunu doktorunuzun tavsiyelerinde kullanmak da mümkündür. Bu, iyileşme oranı bir destek gerektirdiğinde çok önemlidir.

Kremin uygulanacağı süreye özellikle dikkat etmek önemlidir. Akşamları daha yüksek bir rejenerasyon oranı olduğundan yatağa hazırlanmadan önce uygulanabilir. Retinolün asidik bir özelliğe sahip olduğunu hatırlamak önemlidir. Cildinizin lekeleneceği potansiyelinin arttırılmasını önlemek için güneş ışığına maruz kalan alanlara retinol uygulayın. Ayrıca MDTodate’i de ziyaret edebilirsiniz.

3. Kuru ve Hassas Ciltler için Retinol Krem

Duyarlı ve kuru cilt tedavisi için retinol kremi, uygulama gereksinimlerine dikkat edin. Cildinizi yenilemek ve cildinizin duyarlılığını azaltmak için temiz, kuru bir cilde uygulayın. Retinol, hücreli rejenerasyon etkisinin bir parçası olarak cildinizde pürüzlülüğe ve kuruyana neden olabilir. Bu duyarlılığa dayanan retinol olan bir krem seçmelisiniz.

4. Akne Tedavisini Destekleyen Bakımlarda Retinol Kremin Yeri

Ayrıca, retinolün akne tedavisini tedavi etmek için dermatolojik tedavilerde kullanılabileceği de bilinmektedir. Retinol içeren kremler sebum üretimini azaltmaya ve sivilce oluşumunu azaltmaya yardımcı olur.

Retinol İçeren Cilt Bakım Ürünleri Neler?

Kullanım yönünü takip ederek retinol içeren kremi ve serum ürünlerini test etmek mümkündür. Narecza’dan istediğiniz ürünü seçmek mümkündür. Narecza web sitesi kişisel cildinize bağlı olarak.

1. Institut Esthederm Intensive Retinol Serum

Institut Esthederm Intensive Retinol Serum

EstheDerm’in yoğun retinol serumu, boyun ve yüz bölgesinde derin çizgilerle kırışıklıklar için geliştirilen bir serumdur. Düzenli olarak temiz cilt üzerinde uygulanması önerilir. Etkileri yoğunlaştıran, aynı serideki krema ile birlikte kullanmak mümkündür.

2. Institut Esthederm Insentive Retinol Krem

Kırışıklık önleyici retinol krem, bir cilt yapısının bile elde edilmesinde faydalı olabilir. Cildinizi ilk uygulamadan sağa soğutur. Yüzünüzdeki derin çizgiler azalmaya başlayacak.

Institut Esthederm Insentive Retinol Krem

3. La Roche Posay Redermic R Spf 30 Retinol içerikli Bakım Kremi

LA ROCHE POSAY REDERMIC R SPF 30 Bakım kremi retinol ile retinol kompleksi ile güçlendirilmiş mükemmel bakım kremi. Kırışıklık karşıtı fonksiyonunun yanı sıra SPF 30 güneşten korunma sağlar. Etkisi tondaki farklılıkları azaltır.

La Roche Posay Redermic R Spf 30  içerikli Bakım Kremi

4. Darphin Ideal Resource Youth Retinol Oil Concentrate

Darphin ideal kaynak gençlik retinol yağı konsantresi, retinol içeren bir yağ konsantresi, cildinizi tedavi etmek için son derece verimli bir bakım ürünüdür. Kırışıklık Karşıtı Darphin Gençlik Retinol Yağı Konsantresi Cildinizi yumuşatır ve daha parlak bir görünüm sunar.

Darphin Ideal Resource Youth Oil Concentrate

5. Dr Murad Retinol Youth Renewal Night Krem

Dr. Murad Retinol Cilt Gençlik Gece Kremi Retinol Gece Kremi, ince kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Kırışıklık karşıtı formülü ile yüzünüze gençleştirici bir etki hissedebilirsiniz.

Dr Murad Youth Renewal Night Krem

6. Dr Murad Retinol Youth Renewal Eye Serum

Dr Murad Retinol Gençlik Yenileme Göz Serum Göz Serumu, Retinol içeren. Kontur serumu, zil bir anti-zil bir nem görevi görür

Dr Murad Youth Renewal Eye Serum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *